Можливість отримання гранту в сумі 75 тис. грн. без зобов’язання створити нові робочі місця

11 червня 2024

26 квітня 2024 року були внесені зміни до Постанови КМУ «Деякі питання надання грантів бізнесу» від 21 червня 2022 р. № 738, які набрали чинності 04 травня 2024 року. Зміни передбачають отримання гранту у сумі 75 тис.грн без зобов’язання створити нові робочі місця.

Таким чином, розмір мікрогранту, який надається одному отримувачу, визначається відповідно до його запиту, але не менше 50000 гривень та не перевищує:

• 75000 гривень включно у разі зобов’язання отримувача зареєструватися фізичною особою - підприємцем;
  • 150000 гривень включно у разі зобов’язання отримувача створити одне робоче місце після отримання мікрогранту та прийняття на нього працівника;
  • 250000 гривень включно у разі зобов’язання отримувача створити не менше двох робочих місць після отримання мікрогранту та прийняття на них працівників.

При подачі заяви на порталі Дія тепер ще зазначаються такі відомості: щодо належності до категорії осіб з інвалідністю, до категорії внутрішньо переміщених осіб та що отримувач не належить до національних публічних діячів.

Однією із змін передбачено подання документального підтвердження відсутності податкового боргу станом на 1 число місяця, в якому подається заява. Це стосується лише фізичних осіб. Таке підтвердження необхідно мати в наявності на момент проведення співбесіди.

Звертаємо увагу, що рішення про надання мікрогранту приймається Державним центром зайнятості протягом 15 робочих днів з дня кінцевого строку подання заяв на основі інформації уповноваженого банку, яка включає результати перевірки ділової репутації отримувача та відомостей, зазначених у заяві, а також оцінку співбесіди з отримувачем, проведеної регіональними центрами зайнятості, та документальне підтвердження отримувачем відсутності даних щодо наявності судових справ, відкритих виконавчих проваджень, арешту/конфіскації майна (активів) у разі отримання таких даних з автоматизованих систем та відсутності податкового боргу станом на 1 число місяця, в якому подається заява.

Із змінами можна ознайомитися у «Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу» за програмою єРобота «Власна справа» та «Порядку надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей