Дія

Правила безпеки на залізничному транспорті

19 жовтня 2023

З початку поточного року на станціях, розташованих в можах внробничого підрозділу Київська дирекція залізничних перевезень, яка забезпечує перевезення пасажирів і вантажів по території,4 областей станом на 03.10.2023 року, рухомим складом травмовано 15 громадян, з них 6 смертельно, а саме станції Спартак 1 смертсльний, ім, Г. Кірпи 1 травмований, Сорочий Брід 1 травмований, Ніжин 1 травмований, Вишневе 1 смертельний, Київ-Деміївський 1 травмований, Борщагівка 1 травмований, Васильків 1 травмований, Буча 3 травмованих, iз них 1 смертельно, Бровари 1 травмований. Бородянка 1 смертельний, Баришівка 1 смертельний, Кобижча 2 смертельних.

Внаслідок підняття на вагони для здійснення екстремального селфі, унаслідок ураження електричннм струмом травмовано 2 дітей віком до 16 років, iз них 1 дитина смертельно.

Аналіз випадів травмування сторонніх залізничному транспорту осіб свідчить про те, що більшість випадків сталася внаслідок порушення потерпілими Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, затверджених наказом MTУ від 19.02.1998  54, які зареєстровані в Мінюсті 22.07.1998  473/2913, а саме:

 • перехід залізничних колій у невстановлених місцях;
 • ходіння по залізничних коліях;
 • посадка та висадка на ходу поїзда;
 • підіймання на дахи поїздів, локомотивів та вагонів; .
 • знаходження в стані алкогольного сп'яніння на території об'єктів залізничного транспорту.

Громадяни забувають про те, що залізниця є зоною підвищеної небезпеки.

Всі випадки сталися внаслідок порушення самими потерпілими Правил безпеки громадян на залізничному транспорті, а саме:

п.1.2.  Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо).

На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики "Перехід через колії"

п.2.2. Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колію), потрібно впевнитись у відсутності поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо). 

При наближенні поїзда до перону або платформи громадяни повинні стежити за звуковими сигналами, що подаються з локомотива, моторвагонного рухомого складу та іншого спеціального самохідного рухомого складу, уважно слухати оповіщення, що передаються по гучномовному зв'язку.

п.2.3. При наближенні поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо) треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід. .


Забороняється:

п.2.5. Ходити по залізничних коліях та наближатися до них на відстань менше п'яти метрів.

п.2.6. Переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом (або локомотивом, вагоном, дрезиною тощо) що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м.

п.2.7.. Перєходити колію зразу після проходу поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.

п.2.9. На станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію.

п.2.10. Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів.

n.2.11. Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переізді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися

п.2.12. На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення.які ідуть від опори до рейки .

п.2.14. Підніматися на дахи поїздів, локомотивів та вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо.


Шановні громадяни, будьте обачливі !

Дотримання зазначених вимог вбереже Bac від фатальних випадків при знаходженні на території станцій та перегонах залізничного сполучення.

Пам'ятайте що гальмівний шлях поїздів від 600-800 метрів, а номінальна напруга в контактній мережі с 27.5 тисяч Вольт (кВ).

З повагою, Kepiвництво виробничого підрозділу Київська дирекція залізничних перевезень, Регіональної філії, Південно-Західна залізниця.

Мешканцю
Управління містом
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux