Щодо надання послуг з державної реєстрації актів цивільного стану

02 листопада 2023

У житті людини мають місце такі важливі події і факти, як народження, шлюб, смерть. Ці події та факти мають і юридичне значення, у своїй сукупності вони характеризують цивільний стан особи, який передбачає комплекс прав та обов’язків. Обов’язок реєструвати ці події покладено на органи державної реєстрації актів цивільного стану.

01 листопада 2023 року виповнилося два роки з початку роботи відділу державної реєстрації актів цивільного стану у складі Центру обслуговування «Прозорий офіс» виконавчого комітету Броварської міської ради. Відділ державної реєстрації актів цивільного стану здійснює державну реєстрацію народження дитини та її походження, шлюбу і смерті.

Відповідно до чинного законодавства для державної реєстрації актів цивільного подаються документи, зокрема: заява, паспорт громадянина України, ідентифікаційний код та інші документи, які підтверджують факти, що підлягають державній реєстрації.

Якщо вище зазначені документи будуть використовуватись за кордоном та потребують легалізації, а саме, народження, шлюб, смерть, необхідно звертатись на первинну державну реєстрацію до Броварського відділу державної реєстрації актів цивільного стану за адресою: місто Бровари, вул. Київська, буд.155.

Так, за два роки роботи, з 01 листопада 2021 року по 31 жовтня 2023 року надано 560 послуг з державної реєстрації актів цивільного стану, зокрема:

• державної реєстрації народження – 91
  • державної реєстрації шлюбу – 232
  • державної реєстрації смерті – 237

При здійснені державної реєстрації смерті видано 237 довідок для отримання допомоги на поховання.

За цей період роботи для отримання послуг зверталися не тільки мешканці Броварської територіальної  громади, а й  багато громадян, що не зареєстровані на території нашої громади або зареєстровані як внутрішньо переміщені особи. Робота відділу не припинялась і в перші дні з початку повномасштабної війни в Україні.

Військовослужбовці та члени їх сімей, що звертаються до Центру обслуговування «Прозорий офіс» за отриманням послуг обслуговуються позачергово. Зокрема, протягом 2023 року в Центрі обслуговування «Прозорий офіс» зареєстрували шлюб 22 військовослужбовці.

Повідомляємо, що у зв’язку з введенням воєнного стану в Україні, заяву про державну реєстрацію народження, шлюбу, смерті подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану можна за вибором. Державна реєстрація шлюбу може здійснюватися в день подачі заяви.

Нагадуємо, що вищевказані послуги можна отримати за адресою: місто Бровари, вул. Героїв України, буд. 18, консультації за телефонами Центру обслуговування «Прозорий офіс»: (04594) 6 49 50.

Графік роботи:

•        - 8.00 до 17.00  (понеділок-четвер)
  •        - 8.00 до 15.45 (п’ятниця)

Технічна перерва: 12.00-12.45

Вихідні дні: субота, неділя