Дія

У Броварах змагалися майстри підводного плавання

05 лютого 2024

1-4 лютого у Броварах відбулися змагання з підводного плавання - Кубок України з плавання в ластах та біластах, Кубок України з фрідайвінгу та чемпіонат України з плавання в ластах серед юнаків. Змагання були організовані Федерацією підводного спорту та підводної діяльності України при підтримці відділу фізичної культури та спорту Броварської міської ради, Броварської міської ради, плавального басейну «Купава» та Броварської РВА. Протягом чотирьох днів у нас змагалися нащадки «акваменів» та «іхтіандрів».

Плавання в ластах — ряд дисциплін підводного спорту. Завдання спортсмена полягає в подоланні дистанції, використовуючи спеціальне спорядження – плавальний костюм, маска, біласти чи моноласта або взагалі без ластів. Фрідайвінг – це підводне плавання із затримкою дихання (статичне, без руху або подолання дистанції).

Всього за нагороди в різних дисциплінах змагалося понад 200 учасників з різних регіонів України. За перемогу боролися і броварські плавці. Двоє із них стали переможцями та призерами Кубка України з плавання в ластах та біластах.

Артур Артамонов став чемпіоном на дистанції 50 метрів та «срібним» призером на 100м у плаванні в біластах. Марія Дивак фінішувала першою в складі естафетної команди, на дистанціях 50 і 200м в біластах стала «срібним» призером, а в плаванні на 100 м (біласти) фінішувала третьою.

Артур Артамонов та Марія Дивак представляли СК «ДМБ» (Київська область). За результатами змагань будуть сформовані збірні для участі в міжнародних змаганнях.