Українсько-німецька співпраця в дії

24 січня 2024

Броварська міська територіальна громада – надійний міжнародний партнер, про що свідчать численні обміни у різних сферах. У 2022 році, у скрутні для України часи, нашу громаду підтримали німецькі міста Єна та Ерланген, спочатку це було солідарне партнерство, яке сьогодні переросло у справжні активні зв’язки, скріплені укладеною у 2023 році тристоронньою угодою про співпрацю. Це і участь у спортивних змаганнях з бігу та футболу, уроки «Петриківського розпису» для німецьких друзів, наукова конференція про історію та культуру Броварів та Ерлангену, виставка картин німецького фотохудожника Отмара Візенеггера у Броварах, встановлені контакти між комунальними підприємствами, відділами міських рад, навчальними закладами і, звичайно, численна допомога від німецьких партнерів у вигляді побутових товарів, реанімобілей та комунальної техніки.

Міські голови постійно проводили онлайн конференції з метою обговорення шляхів подальшої співпраці та визначення нагальних потреб, а минулого тижня випала нагода нарешті познайомитись. Броварська делегація на чолі з міським головою Ігорем Сапожком перебувала з офіційним візитом у Федеративній Республіці Німеччина. Перша частина зустрічей відбулась у місті Єна, де українську делегацію приймав бургомістр Томас Ніцше, під час інформаційної сесії з німецькими партнерами обговорювали питання щодо реалізації спільних проєктів. Представники Броварів відвідали комунальне підприємство Stadtwerke Jena Group з питань енергетики та житлового будівництва, Агентство економічного розвитку Єни та інші установи. У місті Ерланген броварську делегацію зустрічали обербургомістр Флоріан Янік та представники фракцій міської ради, які показали установи та організації, серед яких: університет з FAU4UKRAINE, кампус Siemens та гімназія Марії-Терези. Представники Броварів та Ерлангену дали інтерв’ю німецьким засобам інформації.

В результаті візиту визначені основні напрямки співпраці з німецькими партнерами в найближчому майбутньому та на перспективу.