Уряд продовжив виплату допомоги для ВПО

05 лютого 2024

26 січня поточного року Урядом прийнято постанову «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій осіб», якою продовжено виплати на проживання ВПО наступним чином:

• виплату допомоги всім внутрішньо переміщеним особам, які її отримували до 01 лютого 2024 року, автоматично буде продовжено до 01 березня (без додаткового звернення).
  • з 1 березня 2024 року виплати для ВПО буде продовжено для більшості нинішніх отримувачів виплат – тих ВПО, які належать до більш вразливих категорій громадян.

Так, з 1 березня виплата допомоги на проживання автоматично продовжиться ще на 6 місяців для категорій ВПО, які не мають можливості працювати, а саме:

• для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність (9444 грн.);
  • осіб з інвалідністю І чи ІІ групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворих дітей;
  • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа віком до 23 років, а також батьків-вихователів і прийомних батьків.

Крім цього, значній кількості внутрішньо переміщених осіб буде продовжено виплати ще на 6 місяців, після подання нової заяви , а саме:

Для малозабезпечених сімей:

• де діти до 14 років не мають змоги відвідувати навчальні заклади;
  • у складі сім’ї є непрацюючі особи, які доглядають дитину до 14 років та проживають в зоні бойових або можливих бойових дій;
  • членам сімей з числа ВПО, які проживають на умовно безпечних територіях, проте у школах і садочках відсутні вільні місця для навчання оффлайн та можливість влаштувати дітей у навчально-виховні заклади приймаючої громади.

Для сімей, в яких один з членів сімї доглядає:

• за особою з інвалідністю І групи;
  • дитиною з інвалідністю віком до 18 років;
  • за особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу;
  • за особою, яка досягла 80-річного віку;
  • за дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок ІV ступеня, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, що підтверджується документально.

Для сімей, де є особи, які не працевлаштовані:

• у яких непрацююча працездатна особа на дату звернення зареєструвалась в центрі зайнятості як безробітна, або як така, що шукає роботу, але ще не працевлаштувалися та в сім’ї є діти, які навчаються в школах/вузах. Допомога призначатиметься на всіх осіб з числа ВПО у такій сім’ї;
  • у яких є працездатні особи, які працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа-підприємець, розпочали відповідну діяльність/ отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/грант/ мікрогрант на створення чи розвиток власного бізнесу/ або отримали ваучер на навчання та у складі сім’ї є діти віком до 14 років, які навчаються в школах/вузах. Допомога призначатиметься на всіх осіб з числа ВПО у такій сім’ї.

Для інших категорій внутрішньо переміщених осіб:

• малолітнім дітям, які прибули без супроводу законного представника;
  • вагітним жінкам після 30-го тижня вагітності (27-го тижня вагітності – для жінок, яких віднесено до І- ІV категорій осіб, постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС).;
  • особам, які втратили працездатність, але не набули права на пенсійну виплату.

ВАРТО ЗВЕРНУТИ УВАГУ! Якщо після перепризначення допомоги на додаткові 6 місяців працездатний непрацюючий член родини, (крім особи, яка здійснює догляд), не сприятиме своїй зайнятості протягом місяця з дня перепризначення допомоги (наприклад, не працевлаштується АБО зніметься з обліку в Центрі зайнятості), - виплату допомоги буде припинено.

ВАЖЛИВО! Звертатись за перепризначенням допомоги для ВПО з 1 березня можливо вже, починаючи з 1 лютого 2024 року. Тим, хто звернеться з новою заявою у лютому – березні 2024 допомога призначатиметься і виплачуватиметься, починаючи з 1 березня.