Гродзиський повіт, Великопольське воєводство, Республіка Польща

30 жовтня 2023

Гродзиський повіт – адміністративна одиниця Великопольского воєводства з населенням понад 51 700 осіб, яка займає територію 643, 72км². Центр повіту – м. Гродзиськ Великопольский.

Починаючи з 2014 року активно розвиваються поріднені зв’язки нашої громади з Гродзиським повітом у різних сферах.

У квітні 2017 р. представники сфери освіти м. Бровари перебували у Гродзиському повіті з метою обміну досвідом та розвитком профорієнтації. У травні 2017 року офіційна делегація Броварів взяла участь у Святі грибів.

1 червня 2017 р. у місті Бровари було офіційно підписано Угоду про співпрацю між містом Бровари та Гродзиським повітом Великопольського воєводства, в якій окреслені напрямки співробітництва у сферах культури, освіти та спорту, створення можливостей для розвитку економічних відносин.

У травні 2018 р. польські освітяни, перебуваючи у нашому місті, відвідали кілька освітніх та позашкільних закладів з метою ознайомлення із системою освіти в Україні. Із зустрічним візитом освітянська делегація броварських викладачів у вересні 2018 р. відвідала місто Гродзиськ для знайомства з функціонуванням механіко-технічної школи. Також у програмі візиту було відвідування пожежного комплексу, природничого музею в Раконевиці, народознавчої інсталяції під відкритим небом у містечку Вольштин, ознайомлення з діяльністю староства, культурою цього краю та історичними пам’ятками. Українські школярі жили у польських родинах, що дало змогу ближче пізнати польський побут.

Після підступного нападу російської федерації на територію України мешканці Гродзиського повіту відправили до Броварської громади гуманітарну допомогу: сухі пайки(1000), розкладачки (600), дизель-генератори (2 одиниці), медикаменти, перев'язувальні засоби , воду, продукти харчування, памперси, ковдри та спальні мішки, а також одяг.

У червні 2023 року відбулася робоча поїздка представників Броварської громади на щорічний польський захід загальнодержавного значення «Krajowe Dni Pola», під час якої нашій громаді було безоплатно передано автомобіль швидкої допомоги.

Крім цього у червні поточного року група дітей із Броварської громади, у тому числі ВПО, у кількості 29 осіб разом із 3 супроводжуючими відвідала Гродзиський повіт з метою відпочинку, ознайомлення з культурними традиціями та національними особливостями Республіки Польща.