Красницький повіт, Люблинське Воєводство, Республіка Польща
Красницький повіт – адміністративна одиниця Люблинського воєводства з населенням понад 100 000 осіб та площею 1005,34 км². До складу повіту входять міста Красник та Аннополь, а також 7 сіл. Міське населення становить 38,83%. Головна галузь економіки – сільське господарство, основним напрямком якого є вирощування овочів та фруктів.
17 вересня 2005 року між Броварами та Красницьким повітом було підписано Угоду про співпрацю, що започаткувало плідне співробітництво у різних сферах.
Відносини міста Бровари з Красницьким повітом, який був створений у 2005 році, є досить активними: постійно відбуваються обміни на Фестиваль малини в Краснику в липні та день міста Бровари у вересні. У 2018 році повіт подарував методичну літературу учням Броварської спеціалізованої школи № 5, де вивчається польська мова. Представники Красницького повіту є постійними учасниками благодійного фестивалю «Інна-Бровари», броварські юні спортсмени неодноразово брали участь у змаганнях, що проводяться в Красницькому повіті, польське освітньо-культурне товариство «Родина», яке діє в Броварах, є постійними учасниками заходів з організації діяльності Красницької районної адміністрації.
Партнерська співпраця з Красницьким повітом розвиваються у різних напрямках. Так, у лютому 2018 р. броварські підприємці відвідали Красницький повіт для ознайомлення з його економічним потенціалом, найбільшими роботодавцями та з метою налагодження нових бізнес-контактів.
16 червня 2018 року команда футболістів «Каскад» з м. Бровари взяла участь у святі «Мото-Рок», яке проходило у Краснику. Три роки поспіль на початку липня офіційні делегації нашого міста в супроводі представників польського освітньо-культурного товариства «Родина» брали участь у «Святі малини», що відбувалось у Красницькому повіті. Представники Броварської міської ради зустрічались з керівництвом повіту щодо питань покращення зв’язків, обговорення майбутніх проектів.
У 2018 році повіт подарував методичну літературу учням Броварської спеціалізованої школи No5, де вивчається польська мова. Представники Красницького повіту є постійними учасниками благодійного фестивалю «Інна-Бровари».
На початку листопада 2018 року з нагоди 100-річного ювілею з Дня Незалежності Республіки Польща культурно-освітнє товариство «Родина» спільно з Броварською міською радою, Польським інститутом у Києві, за підтримки Консульського відділу МЗС Республіки Польща та Посольства Республіки Польща у Києві стали організаторами Фестивалю польської культури у Броварах. До участі у заходах долучилися і представники Красницького повіту. В рамках Фестивалю було проведено багато заходів з метою ознайомлення мешканців Броварів з історією та культурою Республіки Польща: в Броварському краєзнавчому музеї пройшла презентація «Забуті імена: Григорій Квятковський – видатний поляк з Броварів», презентація книги М. Овдієнко «Григорій Квятковський – учений, громадянин, колекціонер», виданої українською та польською мовами за фінансового сприяння Консула Республіки Польща, фотовиставка «Польща моїми очима». На інших майданчиках проводили концертні програми за участю солістів та колективів з України та Польщі, Дні польського кіно у Броварах, відвідування меморіалу жертв нацизму «Биківня», де загинуло багато поляків.
В експозиції музею представлена карта Красницького повіту, настінний годинник із символікою цього повіту, настільний сувенір із кольорового скла із зображенням герба Красницького повіту та гілки малини – символу повіту, інформаційний кольоровий журнал, путівник по Красницькому повіту, кольоровий буклет про музей 24 Полку Уланів в Краснику. Прикрашає експозицію диплом до 15-річчя побратимства між Броварами та Красницьким повітом (2002 – 2017 рр.), медаль із білого металу, присвячена 100-річчю Незалежності Польщі 1918 – 2018 рр. та оксамитовий вимпел із гербом цього повіту на підставці.
З початком широкомасштабної агресії російської федерації на територію України Красницький повіт одним із перших почав активно допомагати Броварський громаді гуманітарною допомогою. Для підтримки життєдіяльності мешканців з Красницького повіту були доставлені дизель-генератор, медичні товари (зокрема джгути, марлі, компреси, ліки знеболюючі), продукти харчування (макарони, рис, крупи, м'ясні та рибні консерви, овочі в банках, соуси, солодощі, печиво, кава і чай), засоби гігієни , також ковдри та одяг.