Дія

Сілламяе, Естонська Республіка

30 жовтня 2023

Місто Сілламяе розташоване у північно-східній частині Естонії на узбережжі Фінської затоки, у місці впадіння в неї річки Ситке. На території 10,68 км² проживає близько 17 500 осіб.

20.09.2003 року була підписана Угода про співпрацю між містом Бровари Київської області України та містом Сілламяе, Естонської Республіки у сферах економіки, освіти, культури, спорту та громадської діяльності, але, насправді, дружні зв’язки з цим містом зародилися набагато раніше.

Навесні 2004 року дитячий колектив «Лелеки» з м. Сілламяе взяв участь у концерті до Дня поріднених міст, а зразковий хореографічний ансамбль «Галатея» в той же час перебував з місією дружби в м. Сілламяе. Мешканці Броварів є постійними учасниками Свята слов’янських культур «Культурні мости Балтики» у м. Сілламяе.

У червні 2017 року офіційна делегація з Броварів взяла участь у святкуванні 60-річного ювілею міста Сілламяе. У ході проведення свята офіційні гості провели кілька ділових зустрічей щодо шляхів розвитку подальшої співпраці між містами-побратимами. У грудні 2017 року народний вокальний ансамбль «Калинка» взяв участь у фестивалі «Миколай-ФЕСТ», який є складовою частиною проєкту «Пізнай Україну», у рамках якого відбулось багато заходів: відкриття виставки листів Святому Миколаю та різдвяних прикрас, концерти гостей у школі Каннука м. Сілламяе, музичній школі міста, католицькому соборі м.Сілламяе та Народному домі м. Нарва, майстер-класи у приміщенні українського земляцтва Сілламяе «Водограй».

https://www.facebook.com/groups/sillamaevodograi/

У 2016-2018 роках міста Бровари та Сілламяе були учасниками шведсько-естонсько-українського проєкту щодо управління відходами в рамках співпраці у Балтійському морському регіоні «Три країни, два моря, три річки» за фінансування Шведського інституту.

Мета співробітництва - реалізація проєкту зі сприяння поліпшенню екології у три етапи. На першому етапі- побудувати інформаційну платформу між трьома країнами-партнерами (навчання з перепідготовки політиків, посадових осіб і підприємців), курс з екології в школах як складова частина повсякденної діяльності Gastrike Återvinnare, що дасть змогу побачити, чи можливо в Естонії і Україні змінити відношення людей до управління відходами, визначити можливості та компетенції партнерів, розробити спільні цілі і підготувати загальний план проєкту для ЄС або інших фондів, підготувати заявку на другій стадії, перевірити думки в пілотних проєктах, а на третьому етапі подати заявку на фінансування проєкту Європейським Союзом або іншими фондами чи банками.

Урочисте відкриття відбулось 8 листопада 2016 року в Броварах.

Третій етап проєкту проходив у повіті Іда-Віру, Естонія, 22-25 травня 2017 року. Учасники продемонстрували свої проєктні плани та їх бюджет. Бровари розробили два проєкти: «Встановлення підземних контейнерів» та «Школа сортування сміття». В рамках проєкту ми мали нагоду побувати у нашому порідненому місті Сілламяе, де всіх учасників проєкту гостинно приймали у Міській Управі мер міста Тиніс Калберг, голова міських зборів Олена Коршунова, а також віце-мери Ееві Паасмяе та Олександр Канів.

Керівник відділу розвитку Олексій Степанов підготував доповідь щодо системи безконтейнерного вивезення сміття в місті та консервацію сховища відходів на території порту. Після зустрічі гості вирушили на підприємство Ecometal.

У ході цієї зустрічі представники трьох країн відвідали завод з виробництва енергії з відходів в Таллінні, завод з утилізації акумуляторів «Ecometal» в Сілламяе та полігон зі зберігання небезпечних відходів у порту Сілламяе.

Безпрецедентна акція милосердя відбулася за активної участі керівництва Броварської міської ради, спеціалізованих броварських навчальних закладів: міської дитячої музичної школи, Палацу творчості дітей та юнацтва, дитячої школи мистецтв, дитячого естетико-натуралістичного центру «Камелія», навчально-виховного об'єднання, середньої школи № 9 та інших закладів культури і творчості! Своєю участю у фестивалі кращі музичні і танцювальні колективи виявили солідарність з людьми, які борються за своє життя зі страшною недугою - онкологією!

У 2018 році  десять вихованців зразкового художнього колективу «Театр народної пісні «Словʼяночка» Палацу творчості дітей та юнацтва Броварської міської ради в рамках культурного обміну відвідали місто-побратим Сілламяе. Їх радо зустріли як керівництво міста, так і представники української діаспори у Сілламяе «Водограй». З великим інтересом і радістю місцеве населення насолоджувалось концертами юних українців в рамках фестивалю «Миколай-Фест». Діти також мали змогу познайомитись з історією та культурою естонського народу, відвідавши музей білого ведмедя у містечку Кукурузе та фортецю у казковому місті Нарва.

Креативні колективи міста Бровари взяли участь у фестивалі дитячої творчості «Миколай-фест 2020», що проходив онлайн у формі міжнародного конкурсу сімейної творчості «Домівка Миколая» за організації українського земляцтва Сілламяе «Водограй», Естонська Республіка.

У тому ж 2018 році юні артистки з естонського міста Сілламяе взяли участь у VІ Між-народному благодійному фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості International Charity Festival «Inna-Brovary», головною метою якого є розвиток благодійного руху серед юнацтва та молоді, професійне музикування, хореографічна майстерність та вокальне виконавство.

У свою чергу броварчани представили 33 номери на традиційному щорічному Зимовому фестивалі дитячої творчості українського земляцтва «Водограй» з естонського порідненого міста Сілламяе «Миколай-Фест 2021», який проводиться з 2013 року. Для українців, що проживають за межами Естонії, він проводився онлайн у різних номінаціях (відео-звернення та лист до Святого Миколая, кулінарія, народно-прикладне та вокальне мистецтво, а також фантазія). https://www.youtube.com/watch?v=mdtLl9-jtoE.

У січні 2022 року керівництво українського земляцтва «Водограй» з естонського порідненого міста Сілламяє відзначило подарунками броварських учасників Зимового фестивалю дитячої творчості фестивалю «Миколай-Фест 2021». У грудні 2022 року фестиваль знову відбувся у змішаному форматі, що дало можливість дітям з Броварів взяти активну участь онлайн.

Українське земляцтво «Водограй» постійно підтримує українців, особливо у тяжкі часи. Так вони стали ініціаторами організації розміщенням біженців з України, через Червоний хрест Естонії неодноразово надавали гуманітарну допомогу броварській громаді. https://www.facebook.com/groups/1417441261835430/user/100007669179693

За сприяння міської управи, Ротарі-клубу «Таллінн Старе місто» та громадської організації «Слава Україні» 04 квітня 2022 року Броварська громада отримала сучасний автомобіль швидкої допомоги, для Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги. https://www.facebook.com/groups/sillamaevodograi/

У жовтні 2022 року завідуюча Броварської міської публічної бібліотеки Лідія Стрельченко взяла участь у міжнародній онлайн конференції «Книги - скарби людства» за організації українського земляцтва «Водограй», за підтримки Міністерства культури Естонії, Фонду Інтеграції та Центральної бібліотеки Мі-ста Таллінна що триває у м. Таллін, в Естонії, де виступила з доповіддю «Історія бібліотеки на прикладі міста Бровари».

Підтвердженням тісної дружньої співпраці між нашими містами є велика кількість експонатів в експозиції Броварського краєзнавчого музею. В вітринах шостої зали демонструється копія Угоди про співпрацю між містом Бровари Київської області України і містом Сілламяе Естонської Республіки, книжки, фотоальбоми, буклети про Естонську Республіку, столицю Естонії м. Таллінн та безпосередньо м. Сілламяе. Представлені традиційні народні ляльки в національному одязі, дерев’яний кухоль, прикрашений різьбленням, також демонструється збірник фотоматеріалів, які зберігаються в архівах і фондах міського музею Сілламяе. Крім цього, експозицію музею прикрашають «ріг достатку» з гербом Сілламяе, прапор Естонії та прапорець м. Сілламяе, привітальні листи мешканцям Броварів до Дня міста від мера Сілламяе, кольорові фото 2004 р. зразкового хореографічного ансамблю «Галатея» під час виступу у м. Сілламяе.

Мешканцю
Управління містом
Бізнес та інвестиції
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux