Санта-Марінелла, провінція Риму, Італія

30 жовтня 2023

Санта-Марінелла — невеличке курортне містечко в Італії на березі Тірренського моря з населенням приблизно 19 тисяч мешканців, розташоване на відстані близько 55 км на захід від Рима.

11 липня 2015 року у виконкомі Броварської міської ради під час офіційного візиту італійської делегації з міста Санта-Марінелла на чолі з мером Роберто Бакека була підписана офіційна Угода про співпрацю між містом Санта-Марінелла, провінція Риму, Італія і містом Бровари, Київської області, Україна у сферах культури, освіти, туризму та економічної діяльності.

Обидві сторони домовилися про те, щоб сприяти взаємним обмінам делегаціями з метою ознайомлення сторін з культурною спадщиною, традиційними цінностями і сучасним станом економіки, культури, освіти та спорту. На честь цієї знаменної події у парку «Перемога» було висаджено дві ялинки. У ході візиту гості міста відвідали навчальні, культурні та спортивні заклади, а також провідні підприємства Броварів. Натомість у червні 2015 року офіційна делегація Броварів у складі представників міської ради та керівників місцевих підприємств відвідали місто Санта-Марінелла, де продовжили обговорення майбутніх проєктів щодо співпраці.

В експозиції Броварського краєзнавчого музею зберігаються матеріали, які надала італійська сторона:

• Угода (копія) про співпрацю між Броварською міською радою Київської області України та міською радою м. Санта-Марінелла Італійської Республіки.
  • Керамічна картина з морським пейзажем м.Санта-Марінелла.
  • Книга «Історія та археологія римської колонії на території Санта-Марінелла» (2013 р.) Книга «Санта-Марінелла через історії її мерів» (2014 р.) Книга «Музей моря і античного мореплавства в Санта-Марінелла» (2011 р.). Книга «Між легендою і історією» (2013 р.)
  • Буклет «Місто Санта-Марінелла – пляжі Рима».
  • Платівка італійського співака Джанні Девіса з автографом. Диплом «Italia beaсh soccer tour 2015».

Експонати дають уявлення про м. Санта-Марінелла.

У лютому 2023 року італійська архітектурна компанія з м. Беневенто надала Броварській громаді будівельні матеріали для 3 модульних будиночків (Peace Village), які використовуються як пункти незламності.