Пільги для людей з інвалідністю внаслідок війни

31 жовтня 2023

Особи з інвалідністю внаслідок війни можуть звернутись за:

1. Отриманням посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни

Громадяни, які належать до категорій осіб, зазначених у статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

2. Отриманням листів талонів на проїзд

Особам з інвалідністю внаслідок війни I і II групи надається право безплатного проїзду один раз на рік (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, а особам, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи (не більше одного супроводжуючого), - 50-процентна знижка вартості проїзду один раз на рік (туди і назад) зазначеними видами транспорту.

Особам з інвалідністю III групи надається право проїзду один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом незалежно від наявності залізничного сполучення або проїзду один раз на рік (туди і назад) зазначеними видами транспорту з 50-процентною знижкою вартості проїзду.

3. Надання документів на матеріальну допомогу з обласного бюджету

Особи з інвалідністю внаслідок війни з числа військовослужбовців, учасників бойових дій, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх проведення, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.

4. Отриманням послуг з професійної адаптації

Ветерани війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей таких осіб, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.

5. Отриманням грошової компенсації для придбання житла

Особи з інвалідністю внаслідок війни І-ІІ групи, члени сімей загиблих ветеранів війни, особи з інвалідністю, які брали участь у бойових діях на території інших держав, учасники бойових дій з числа внутрішньо переміщених осіб.

З вищезазначених питань звертатись до управління соціального захисту населення Броварської міської ради Броварського району Київської області за адресою: м. Бровари, вул. Героїв України 18, каб. 205, 207, тел. 6-02-40, 6-11-59.