Анджей Ролла – староста Красницького повіту, Республіка Польща

21 березня 2024

У червні 2022 року Анджей Ролла був нагороджений Почесною відзнакою Броварської міської ради «Знак Пошани» І ступеня з метою відзначення за особливі заслуги у справі соціального захисту, підтримки та надання гуманітарної допомоги Броварській міській територіальній громаді з початком військової агресії російською федерацією на території України.

На сесії Красницької повітової ради 27 березня 2019 року радники обрали на посаду Красницького старости Сина Ужендівської землі Анджея Роллу. Його родина була пов’язана з Ужендовом протягом багатьох поколінь. Уже в 18 столітті представники цієї родини виконували багато важливих функцій в державному самоврядуванні. Анджей Ролла народився 11 листопада 1966 року в селянській родині. Навчався в початковій школі в Ужендові, навчався в Люблінському аграрному університеті на факультеті тваринництва. Одночасно на четвертому та п’ятому курсах здобув педагогічну кваліфікацію, закінчивши міжфакультетський педагогічний кабінет. Він одружений, має двох дітей.

Анджей Ролла розпочав свою професійну діяльність 1 вересня 1990 року вчителем сільськогосподарського шкільного комплексу в Ключковіцах, викладаючи професійно-економічні предмети. Був директором в шкільному комплексі – центрі професійно-технічної та додаткової освіти з січня 1992 року по березень 2019 року в Ужендові. Закінчив аспірантуру за спеціальністю: організація та управління освітою, викладання інформатики, аграрна політика та використання коштів Європейського Союзу та кваліфікаційні курси: «Організація та управління навчанням за польсько-британською програмою», «Курс підготовки до здійснення педагогічного нагляду», «Спеціаліст із залучення коштів ЄС», «Професійний тренер».

Анджей Ролла завжди активно бере участь у житті місцевої громади, він є членом правління Асоціації Ужендова, членом Клубу Товариства Львова та Південно-Східного Прикордоння в Ужендові та Спортивного клубу. Написав багато статей для місцевих видавництв.

Нагороджений Хрестом Другої Оборони Львова за патріотичну діяльність.

Анджей Ролла успішно поєднував свою освітню та громадську діяльність з місцевою владою. 21 жовтня 2018 року призначений радником Красницької повітової ради, виходячи зі списку «Право і справедливість», на установчій сесії став віце-президентом повітової ради 6-го терміну в м. Красник, а 27 березня 2019 року призначений старостою Красника.