Вікторія Вудардс – мер міста Такома, округ Пірс, штат Вашингтон, США

21 березня 2024

У лютому 2024 року Вікторія Вудардс за вагомий внесок у розвиток міжнародної співпраці, солідарність та підтримку, надання гуманітарної допомоги Броварській міській територіальній громаді з початком військової агресії російською федерацією на території України була нагороджена Почесною відзнакою Броварської міської ради «Знак Пошани» І ступеню.Вікторія Вудардс народилася 16 липня 1965 року. У 1983 році закінчила Вищу школу Лінкольна у м. Такома. Є ветераном армії США.

Працювала на державній службі протягом семи років, була повноправним членом міської ради. Запустила ініціативу «Справедливість і розширення можливостей», яка призвела до створення у міській раді Управління справедливості та прав людини. Об’єднала партнерські організації для ініціативи «My Brother’s Keeper» та створила «Проєкт Миру», де з’єднала членів громади з департаментом поліції Такоми.

Вікторія Вудардс, до того часу як стати мером, була також президентом міської ліги в Такомі та директором у ній із розвитку громади. Активно займалася громадською діяльністю: була на керівних посадах у Раді столичних парків Такоми, Музею історії штату Вашингтон і Комісії штату Вашингтон у справах афроамериканців.

У 2018 році стала мером міста Такома, штат Вашингтон, США.

Будучи мером, вона продовжує займатися питаннями справедливості, громадської безпеки, доступного житла в регіоні для мешканців Такоми – відома ініціатива як «South Sound Housing Affordability Partners» («Південні надійні партнери з доступного житла»), бореться з расистськими системами та відтоком робочої сили з міста, підтримує молодь та сім`ї, розвиток місцевого бізнесу тощо. Впроваджує у Такомі модель «безперервного навчання робочої сили» з метою гарантування жителям їх економічної свободи та стабільності.

Під її керівництвом було призначено членів першої комісії у справах іммігрантів і біженців та започатковано спільноту «Compassionate Tacoma», щоб визнати акти співчуття та служіння м. Такома. Основною тезою спільноти є: кожен із нас має можливість зробити місто більш привітним, стійким та енергійним. Громади та державні установи можуть добре функціонувати лише тоді, коли громадяни активно залучені до прийняття місцевих рішень.

Працювала над тим, щоб більше залучати молодь під час прийняття рішень у Такомі, популяризувала День студентського самоврядування та заснувала першу в місті Молодіжну комісію. Запустила програму гарантованого доходу «Зростаюча стійкість міста Такома» що дозволяє боротися з бідністю.

Мера Вікторію Вудардс було обрано на низку керівних посад організацій, що дозволяє їй працювати з іншими містами по всій країні та повертати передовий досвід у Такому.

Була президентом Національної ліги міст, що представляє 200 мільйонів людей по всій країні та об’єднувала лідерів для покращення якості життя в їхніх громадах. Її напрямком було залучення унікальних навичок людей у нові та інноваційні партнерства для створення нескінченних можливостей, які покращують умови життя в містах, селищах і селах. Нині у Національній лігі міст працює у співпраці з Американською асоціацією планування та Федеральним департаментом праці над залученням нових ресурсів і партнерств до Такоми.

На Конференції мерів Сполучених Штатів вона є членом консультативної ради, віце-головою Комітету з питань зайнятості, освіти та трудових ресурсів та головою Лідерського альянсу жінок-мерів.