Пьотр Грущинський – староста Гнєзненського повіту, Республіка Польща

21 березня 2024

У червні 2022 року Пьотр Грущинський був нагороджений Почесною відзнакою Броварської міської ради «Знак Пошани» І ступеня з метою відзначення за особливі заслуги у справі соціального захисту, підтримки та надання гуманітарної допомоги Броварській міській територіальній громаді з початком військової агресії російською федерацією на території України.

Народився 15 березня 1958 р. у м. Гнєзно. Пьотр Анджей Грущинський – польський політик, посадовець місцевого самоврядування, сенатор 7-го та 8-го терміну повноважень.

У 1986 році закінчив Аграрний університет в м. Познань, через рік закінчив аспірантуру Академії фізичного виховання в Познані, отримавши звання тренера другого класу з легкої атлетики. У 1984 році виграв срібну медаль на чемпіонаті Польщі з кросу, що проходив в Ельблонг на дистанції 9 кілометрів.

На парламентських виборах 2007 року від Громадянської платформи був обраний сенатором 7-го терміну по Конінському виборчому округу. У 2018 році повернувся до ради Гнєзненського повіту.

У 2002-2006 роках був радником Гнєзненської міської ради, а у 2006-2007 роках – заступником старости Гнєзненського повіту.

Грущінський є членом правління Асоціації «Wielkopolanie».

У сенаті сьомого терміну входив до комітету бюджету та державних фінансів, комітету народного господарства та комітету у справах еміграції та комунікації з поляками за кордоном.

Член Партії «Громадянська платформа» Республіки Польща, він є головою Гнєзненського районного правління цієї партії.

Одружений, має двох дітей.