Дія

Служба у справах дітей

11 жовтня 2023

Адреса та контакти:

вул. Героїв України, 18, місто Бровари, Броварський район, Київська область, 07400

Тел.: (04594) 6-57-86, 4-61-85

E-mail: ssd_1028@ukr.net

Начальник служби - Теплюк Лариса Миколаївна

Прийом громадян здійснюється: П’ятниця з 10.00-11.00


Основними завданнями Служби є:

Реалізація державної політики в сфері соціального захисту дітей Броварської міської територіальної громади (далі – територіальна громада).

Забезпечення додержання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, влаштування в дитячі будинки сімейного типу, прийомні сімʼї.

Здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей незалежно від форми власності, у сім`ях, в тому числі усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних сім`ях, дитячих будинках сімейного типу.

Ведення статистики щодо дітей, які проживають на території територіальної громади.

Ведення обліку дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей, які можуть бути усиновлені; дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули з інших територій; усиновлених дітей, за умовами проживання та виховання яких здійснюється нагляд; дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах; дітей, яким надано статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів; дітей, які влаштовані до закладу охорони здоров’я, загальної середньої освіти (у тому числі спеціальної та спеціалізованої), іншого закладу або установи (незалежно від форми власності та підпорядкування), в яких проживають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, за заявою батьків із визначенням строку їх перебування в закладі.

Ведення обліку громадян України, які проживають на території територіальної громади і є потенційними опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями; кандидатами в усиновлювачі.

Забезпечення ведення Банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів (далі - Банк даних) в Єдиній Інформаційно-Аналітичній Системі «Діти» щодо:

 • обліку дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;
 • обліку дітей, які можуть бути усиновлені;
 • обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
 • обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, переміщених з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, або населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, як таких, що перебувають у складних життєвих обставинах;
 • обліку сімей потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.

Забезпечення реалізації державної політики в сфері оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.


Службою реалізується дві програми, спрямованих на підтримку дітей та сімей, а саме: Відділ опіки (піклування) та сімейних форм виховання

Начальник відділу

Маліборська Євгенія Василівна

тел. (04594) 4-61-85

Прийом громадян здійснюється:

Вівторок з 09.00-11.00

Четвер з 14.00-16.00

 

Основними завданнями відділу є:

Реалізація державної політики в сфері соціального захисту дітей.

Забезпечення додержання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, влаштування в дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім'ї та сімʼї патронатних вихователів (Постанова КМУ №866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини», Положення про дитячий будинок сімейного типу; Положення про прийомну сім’ю») .

Здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей незалежно від форми власності, у сім`ях, в тому числі усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних сім`ях, дитячих будинках сімейного типу та сімʼях патронатних вихователів.

Провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей (Постанова КМУ №905 «Порядок провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей»).

Ведення статистики щодо дітей територіальної громади, а саме: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які залишились без батьківського піклування, усиновлених,  влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, дітей, які потребують особливих умов для оздоровлення.

Ведення обліку: 

 • дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;
 • дітей, які можуть бути усиновлені;
 • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, переміщених з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, або населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, як таких, що перебувають у складних життєвих обставинах; 
 • сімей потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, патронатних вихователів; 
 • дітей, які влаштовані до закладу охорони здоров’я, загальної середньої освіти (у тому числі спеціальної та спеціалізованої), іншого закладу або установи (незалежно від форми власності та підпорядкування), в яких проживають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, за заявою батьків із визначенням строку їх перебування в закладі;
 • дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, та дітей, які потребують особливих умов для оздоровлення.

Забезпечення ведення Банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів (далі - Банк даних) в Єдиній Інформаційно-Аналітичній Системі «Діти».

Забезпечення реалізації державної політики в сфері оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, та дітей, які потребують особливих умов для оздоровлення. Відділ з організації роботи комісії з питань захисту прав дитини

 

Начальник відділу

Войтенко Наталія Іванівна

тел. (04594) 6-10-50

Прийом громадян здійснюється:

Понеділок з 09.00-11.00

Пʼятниця з 13.00-15.00


Основними завданнями відділу є:

Організація проведення засідань комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Броварської міської ради Броварського району Київської області (далі – Комісія), не рідше одного разу на місяць, у разі необхідності (вилучення дитини тощо) скликає позачергове засідання. Веде протоколи засідань Комісії, оформлює його належним чином.

Вивчення та підготовка справ на розгляд Комісії з питань, що входять до компетенції відділу. Перелік адміністративних послуг (вказати посилання на центр обслуговування «Прозорий офіс» відділ надання адміністративних послуг).

Підготовка проектів рішень на розгляд виконавчого комітету Броварської міської ради Броварського району Київської області та відповідей громадянам з питань, які розглядались на засіданнях Комісії.Відділ профілактики та захисту прав дитини

 

Начальник відділу

Борисевич Світлана Володимирівна

тел. (04594) 4-61-15

Прийом громадян здійснюється:

Понеділок з 14.00-16.00

Середа з 09.00-11.00


 Основними завданнями відділу є:

 • Реалізація державної політики в сфері запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень.
 • Координація діяльності щодо виявлення та захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, а також безпосереднє ведення їх справ (постанова КМУ від 01.06.2020 №585 «Про забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах»).
 • Перевірка стану роботи із соціально-правового захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, неодноразово самовільно залишали сім'ю та навчальні заклади, а також, дітей, які схильні до правопорушень у загальноосвітніх навчальних закладах територіальної громади. У разі необхідності перевірка умов роботи працівників, молодше 18 років на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності.
 • Ведення обліку дітей, які отримали статус дитини, яка постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, влаштованих до центрів соціально-психологічної реабілітації дітей (постанова КМУ від 05.04.2017 №268 «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів»).
 • Підготовка матеріалів про стан сім’ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах, у тому числі сім’ї, в якій батьки не виконують батьківських обов’язків (існує ризик відібрання дитини чи дитину вже відібрано у батьків без позбавлення їх батьківських прав); сім’ї, в якій вчинено домашнє насильство стосовно дітей та за участю дітей, на розгляд комісії з питань захисту прав дитини виконавчого органу Броварської міської ради Броварського району Київської області.
 • Забезпечення ведення Банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів (далі - Банк даних) в Єдиній Інформаційно-Аналітичній Системі «Діти» щодо обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
 • Проведення профілактичних рейдів, з метою соціально-правового захисту дітей, запобігання бездоглядності та правопорушень серед них.


Сектор бухгалтерського обліку


Завідувач сектору

Руссова Оксана Миколаївна

тел. (04594) 4-61-65

 

Сектор забезпечує цільове та економне використання коштів, які виділяються з місцевого та державного бюджету України, а також інших джерел, не заборонених законодавством. Здійснює виконання покладених на Сектор завдань щодо організації бухгалтерського обліку Служби, господарсько-фінансової діяльності і контролює дотримання правил його ведення.

Мешканцю
Управління містом
Бізнес та інвестиції
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux