Дія

Щодо надання витягу з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок

21 березня 2025

Головне управління Держгеокадастру у м. Києві та Київській області щодо надання витягу з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок повідомляє наступне.

Відповідно до Порядку проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року № 105, наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 16.11.2018 № 552 затверджено технічну документацію із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок сільськогосподарського призначення (за межами населених пунктів) формується за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру на підставі актуальних відомостей про земельні ділянки, внесених до Державного земельного кадастру (з валідним електронним документом).

Головним управлінням Держгеокадастру у м. Києві та Київській області в ході розгляду заяв на надання витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок (сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів), які надійшли від підприємств на території відповідних об’єднаних міських, селищних, сільських територіальних громад (далі - ОТГ), за допомогою програмного забезпеченням Державного земельного кадастру, виявлено ряд помилок в електронному документі (xml файлі) земельних ділянок, що унеможливлює автоматично розрахувати та видати витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок.

Враховуючи ті обставини, що виконання геодезичних робіт при розробці документації із землеустрою, на підставі якої була сформована земельна ділянка в Державному земельному кадастрі, не належить до повноважень Головного управління Держгеокадастру у м. Києві та Київській області, а здійснювалося землевпорядною організацією, яка виконувала роботи зі складання документації із землеустрою, такі помилки у відомостях Державного земельного кадастру були допущені не з вини органу, що здійснює його ведення.

Для усунення помилок необхідно звернутися до розробників технічних документацій із землеустрою, якими були виготовлені землевпорядні документи, на підставі яких вносилися відомості до Державного земельного кадастру.

Після виправлення наявних помилок в електронному документі (xml файлі) розробниками технічних документацій із землеустрою будуть формуватися витяги в автоматичному режимі програмним забезпеченням Державного земельного кадастру.

Також зазначаємо, що у разі повторного звернення на отримання витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок (сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів), без виправлення помилок в електронному документі (xml файлі) буде сформовано відмову та вжито заходів державного контролю.

Відповідно до вимог статті 277 Податкового кодексу України ставка податку за земельні ділянки, у тому числі право на які фізичні особи мають як власники земельних часток (паїв), нормативну грошову оцінку яких не проведено, розташовані за межами населених пунктів або в межах населених пунктів, встановлюється від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

Наголошуємо, що у разі отримання відмови у наданні витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок (сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких проведено) застосування значення 1 га ріллі по Київській області, для розрахунку податку, є порушенням Податкового кодексу України, що може потягнути за собою відповідальність.

Мешканцю
Управління містом
Бізнес та інвестиції
Відкриті дані
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux