26 квітня виповнюється 38 років з дня найбільшої у світі техногенної і екологічної катастрофи на Чорнобильській АЕС

26 квітня 2024

Жахлива трагедія перетворила землі українського Полісся в мертву 30-кілометрову радіаційну зону, було змінено не лише долі багатьох людей, а й піддано загрозі існування людства загалом.

Та самовідданий подвиг тисяч людей не дозволив змінити хід історії. В ліквідації аварії брали участь і броварські рятувальники – пожежники, міліціонери, військові, водії, будівельники, залізничники. Того року Броварами було прийнято 3 500 евакуйованих осіб із зони відчуження.

На вшанування подвигу усіх, хто брав участь в ліквідації наслідків аварії, відбулось покладання квітів до пам’ятника «Героям Чорнобиля» та пам’ятних знаків ліквідаторам аварії на ЧАЕС на території Броварів.

В урочистому заході взяли участь директор Департаменту соціального розвитку та ветеранської політики Київської обласної державної адміністрації Ігор Мещан, заступник Броварського міського голови Лариса Виноградова, заступник голови Броварської районної військової адміністрації Ольга Юрченко.

Молебень за загиблими героями, народ та Україну провели члени ГО "Духовність" - представники церковних громад - храму Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ, парафії Трьох Святителів УГКЦ, церкви євангельських християн "Відродження".

Почесними грамотами виконавчого комітету Броварської міської ради нагороджені члени Броварської РГО "Чорнобильський Спас" та члени ГО "Броварська спілка ветеранів війни та служби цивільного захисту" за мужність і героїзм, проявлені під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

В цей день ми висловлюємо щирі слова подяки та засвідчуємо свою шану за героїзм та самовідданість всім ліквідаторам страшної аварії, які ціною власного життя та здоров'я без вагань та роздумів врятували світ від ядерної катастрофи.