Онлайн-насильство або кібербулінг: як діяти?
Що робити, якщо підлітки зіткнутися з онлайн-насильством або кібербулінгом: посібник для батьків та спеціалістів, які працюють з дітьми
У світі сучасних інформаційних технологій підлітки в якийсь момент можуть зіткнутися з онлайн-насильством або кібербулінгом. Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) підготувала збірку ресурсів, які допоможуть батькам, підліткам та спеціалістам зрозуміти, як діяти в таких ситуаціях.
Збірник «Toolkit», що містить такі компоненти:
1. Посібник «Навчання протидії сексуальному насильству в інтернеті щодо дівчат-підлітків: Посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми»
2. Адаптація українською онлайн-інструменту «CYBERSAFE» (4 модулі), над яким працювали міжнародні та національні експерти
«CYBERSAFE» – це ігровий онлайн-інструмент для профілактики онлайн-насильства щодо жінок та дівчат серед молоді (13-16 років). Він може використовуватись як у класі, так і в дитячих таборах тощо. Відтепер він доступний українською мовою.
3. Два короткі навчальні анімаційні відео для дівчаток і хлопців, які доступні на платформі YouTube:
– «Наслідки поширення оголеного селфі дівчинки без її згоди»
– «Що робити, якщо ваші оголені селфі потрапили в інтернет»
4. Буклет «Поради для батьків та опікунів щодо протидії сексуальному насильству в інтернеті»
Інструментарій із запобігання онлайн насильству щодо дівчат-підлітків підготувала Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI).