Попередження пожеж в лісових масивах
З настанням пожежонебезпечного періоду та у зв’язку з підвищенням температури повітря значно зростає ймовірність виникнення пожежпов’язані із горінням сухої трави, чагарнику, лісових масивів на великих площах.
Як свідчить статистика, окремі керівники підприємств, установ,організацій, а також громадяни та власники присадибних ділянок самовільно з порушенням правил пожежної безпеки проводять несанкціоноване спалювання сухої трави і побутового сміття, незвертаючи увагу на їх безпосередню близькість до будівель та споруд,лісових масивів, сільськогосподарських угідь, що нерідко призводить до травматизму та загибелі людей.
З метою недопущення масштабних пожеж та травмуванню людей у пожежонебезпечний період мешканцям та гостям громади категорично ЗАБОРОНЕНО наступні заходи, а саме:
- Розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях).
- Заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети.
- Відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди.
- Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушуватиз люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети.
- Залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене,просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я тощо.
- Заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна.
- Експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою.
- Палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального,заправлення двигунів тощо).
- Випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісовогофонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньопримикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали).
- Звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.