Семінар для соціальних педагогів та практичних психологів

05 грудня 2023

У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», за ініціативи Центру соціальних служб, 05.12.2023 року було проведено семінар для соціальних педагогів та практичних психологів Броварської громади з питань взаємодії закладів освіти, органів Національної поліції, та соціальних служб громади, щодо запобігання та протидії булінгу в освітньому середовищі.

У семінарі взяли участь фахівці Центру соціальних служб, фахівець благодійного фонду «РОКАДА» та інспектори сектору ювенальної превенції відділу превенції Броварського РУП ГУНП в Київській області, які розкрили питання профілактики булінгу в шкільному середовищі та психологічної роботи с учасниками.

Протидія булінгу потребує вжиття комплексу заходів просвітницького та превентивного характеру. Внаслідок цькування через інформаційний ефект, який може формувати модель поведінки всієї групи, наноситься шкода не лише потерпілому від булінгу, а й свідкам цих дій.

Саме тому зміни до Закону України «Про освіту» зобов’язують розробляти програми протидії булінгу, зобов’язують педагогічних працівників та батьків повідомляти про факти булінгу, а також передбачена адміністративна відповідальність керівників закладів освіти за неповідомлення про факти булінгу органам Національної поліції.